Uszkodzenia kart graficznych w komputerach przenośnych są częstą przyczyną wizyt w naszym serwisie laptopów. Najczęściej przyczyną uszkodzenia jest brak konserwacji układu chłodzenia co powoduje pracę w wyższej niż przewidziana temperaturze.naprawa laptopów z uszkodzoną kartąWiele firm w przypadku awarii karty graficznej oferuje tzw. reballing co niestety jest mało skuteczne. Większość układów uszkadza się wewnątrz na połączeniu rdzenia z płytką montażową, a kilkukrotne podgrzewanie i studzenie układu graficznego podczas tego procesu skutkuje krótkotrwałą poprawą sytuacji.

Nasz serwis laptopów podczas naprawy kart graficznych wymienia układy na nowe. Jest to z pewnością sroższe rozwiązania ale w dłuższej perspektywie znacznie bardziej opłacalne.

Jak już zostało wspomniane na początku uszkodzenia karty graficznej które objawiają się przez:

  • Krzaczki, kwadraciki, artefakty na ekranie
  • Wyświetlanie obrazu na matrycy z przebarwieniami, morką, podzielonego na kilka części
  • Brak obrazu

są w większości przypadków spowodowane przegrzaniem podczas pracy. Układy elektroniczne są produkowane do pracy w określonych warunkach. Wzrost temperatury nawet o 20% może spowodować nieodwracalne zmiany, a z pewnością znacznie skróci czas bezawaryjnej pracy.

Jeśli zauważyłeś w swoim laptopie niepokojące objawy zapraszamy do nas na bezpłatną wycenę.