Brak dźwięku w komputerach przenośnych może być spowodowany wieloma czynnikami. Zaczniemy od najprostszych czynności, które większość z nas może sprawdzić i wykonać we własnym zakresie.

wyciszonyPo pierwsze sprawdzamy czy nie został dźwięk wyciszony. W prawym dolnym rogu pulpitu mamy ikonę z głośnikiem. Przekreślona oznacza, że dźwięk został wyciszony i wystarczy po prostu to zmienić w ustawieniach. Po kliknięciu w ikonkę możemy również sprawdzić na jakim poziomie głośności są ustawienia.

W starszych modelach laptopów toshiby oraz w niektórych modelach Sony Vaio, Dell, czy Lenovo na obudowie laptopa są przyciski (przełączniki) za pomocą których wyciszamy bądź włączamy dźwięk w laptopie.

Kolejna sprawa do sprawdzenia w przypadku braku dźwięku w laptopie to poprawność instalacji sterowników w panelu sterowania. Z tą czynnością już nie każdy sobie poradzi, ale większość użytkowników powinna.

Jeśli sterowniki od obsługi karty muzycznej są ok oraz w ustawieniach poziomu głośności nie ma problemów należy udać się do serwisu laptopów w celu przeprowadzenia diagnozy i znalezienia problemów sprzętowych.

W takich przypadkach często dochodzi do różnych nawet powiązanych ze sobą usterek. Np zwarcie głośnika potrafi wywołać uszkodzenie wzmacniacza, kodeka i sekcji mostka południowego. Czasem awaria układu zasilania karty dźwiękowej może doprowadzić do licznych uszkodzeń wymienionych już układów.

W naszym serwisie laptopów wycena naprawy jest zawsze za darmo – Zapraszamy